Nekla - turystyka.nekla.eu

turystyka-01.jpg 97f5c1daae3af2d33bcf2dd07ade95aa
Obóz piłkarsko-siatkarski w Żerkowie
2019-08-16 Artur Kaczmarski
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
artykuł archiwalny
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły ZS Nekla mają okazję podnosić swoje umiejętności sportowe na obozie szkoleniowym. Tym razem jesteśmy w Żerkowie 26-31.07.2019 r.. Pierwszy dzień minął bardzo intensywnie. Po przyjeździe szybkie zakwaterowanie, następnie obiad. Po południu siatkarki i piłkarze odbyli po jednym 1,5 godzinnym treningu. Dalsza część dnia to poznawanie miasteczka, zakupy w sklepie i wieczorne zabawy integracyjne.
Rozpoczynamy obozowe turnieje w Fifę, darta, tenisa stołowego i „Pamięć”. Najlepsi ostatniego dnia otrzymają piękne puchary. Cisza nocna przewidziana ok. 22.30.
Dzień drugi
Drugi dzień zgrupowania rozpoczęło pyszne śniadanie. Następnie młodzi sportowcy kilka godzin spędzili na basenie. Po obiedzie dziewczęta w hali a chłopcy na boisku odbyli swoje treningi. Piłkarze w deszczowej pogodzie bawili się dzisiaj m.in. w Turboozaka. Po kolacji kolejne mecze w Fifę i tenisa stołowego. Dziewczęta w sklepie kupowały „maseczki” na twarz... chyba spiekły się na słońcu!
Dzień trzeci
Niedziela nie była dla naszych sportowców dniem odpoczynku, wręcz przeciwnie – spędzili ją bardzo intensywnie. Przed południem trening i basen a po południu... jeszcze raz trening i jeszcze raz basen  Wieczorem po wizycie w sklepie planowana jest dyskoteka. Cisza nocna chyba będzie dzisiaj trochę przesunięta.
Dzień czwarty
W poniedziałek od rana nasi obozowicze zaliczyli po intensywnej jednostce treningowej. Chłopcy doskonalili piłkarskie umiejętności gry w ataku i obronie, a dziewczęta przyjęcie i wystawę piłki. Po obiedzie ulubiony punkt dnia – szaleństwa na basenie! Na koniec dnia dziewczęta rozegrały gry sparingowe z rówieśniczkami ze Środy Wielkopolskiej. Chłopcy natomiast rozegrali mecze półfinałowe w Fifę. Już jutro w wielkim finale zagrają Jakub Frąckowiak i Filip Sierżant.
Dzień piąty
Przedostatni dzień zgrupowania nasi sportowcy spędzili podobnie jak poprzednie – podnosząc swoje umiejętności. Dziewczęta zaliczyły trening w hali i na powietrzu, a chłopcy w nagrodę za dobre zachowanie sami zaplanowali i poprowadzili własne zajęcia. Poobiedni czas tradycyjnie spędzili na basenie, gdzie także odbył się chrzest dla „nowych” obozowiczów    Wieczorem chłopcy wzięli dodatkowo udział w piłkarskich zawodach technicznych. Najlepszy okazał się Alex Popielski.
Mateusz Jackowski, ZS w Nekli

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię