Nekla - osp.nekla.eu

turystyka-01.jpg baa67f543d3e17434cbd61c5a046f5c5
POWIĄZANE GALERIE
„OLD SPICE GIRLS” czyli BABSKI KABARET
2017-03-24 Artur Kaczmarski
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
artykuł archiwalny
9 marca sala widowiskowa Nekielskiego Ośrodka Kultury wypełniona była po brzegi. Nie ma się co dziwić skoro na scenie wystąpiły takie osobistości jak Lidia Stanisławska, Barbara Wrzesińska i Emilia Krakowska czyli Babski Kabaret „Old Spice Girls”. 
Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt! Porcję szczerego śmiechu zapewnił spektakl kabaretowy ”OLD SPICE GIRLS”. Był to kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale i  panowie się nie nudzili. Program pełen był zabawnych monologów, dowcipów, piosenek i improwizacji, obfitował w świetne dialogi autorstwa Marii Czubaszek, naczelnej satyryczki naszego kraju. Skecze uzupełnione zostały także o teksty Zbigniewa Korpolewskiego (autora tekstów m.in. dla Hanki Bielickiej i kabaretu „Dudek”) oraz Krzysztofa Jaroszyńskiego (satyryka i scenarzysty piszącego m.in. dla Krystyny Sienkiewicz, Jana Kobuszewskiego). Program nawiązuje do tradycji klasycznego literackiego kabaretu, gdzie skecz i monolog przeplatany jest piosenką czasem gorzką, częściej dowcipną, i gdzie zawsze można liczyć na dobrą puentę. 
Sukces tego oryginalnego występu kabaretowego leży przede wszystkim w kreacjach trzech wspaniałych artystek o dużym i zróżnicowanym dorobku scenicznym. Lidia Stanisławska (piosenkarka i dziennikarka; debiutowała w 1973 roku na festiwalu w Opolu, występowała w „Kabarecie pod Egidą”, była też laureatką Sopot Festival w 1978 roku; lata 80 i 90 to trasy koncertowe po całej Europie), przywołuje piosenkę literacko-kabaretową minionych lat, okraszoną anegdotą i dowcipem. Barbara Wrzesińska (aktorka, którą znamy najbardziej z kabaretów telewizyjnych Olgi Lipińskiej, a więc „Właśnie leci Kabarecik”, „Kurtyna w górę”, „Kabaret Olgi Lipińskiej”), w natchnieniu cytuje poezje Juliana Tuwima wskrzeszając ducha kabaretu lat 20. Emilia Krakowska (urodziła się w Drezdenku, czyli jest Lubuszanką; ukończyła PWST w Warszawie. Jest znaną aktorka filmową, spośród kilkudziesięciu ról filmowych, najbardziej znanymi są: rola Jagny w „Chłopach”, rola Gitli w „Ziemi Obiecanej” czy też rola inżynier Małeckiej w „Czterdziestolatek. Dwadzieścia lat później”), z lubością parodiuje współczesne kobiety. Te wspaniałe artystki łączy poczucie humoru, wyczucie nonsensu sytuacyjnego… żartobliwy stosunek do płci przeciwnej. 
Aleksandra Kujawa
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
2018 logo_biegu6_230.jpg e738d5e01dcd4b6467a586ab84bdb53a