Nekla - osp.nekla.eu

turystyka-01.jpg 9e41b445a71043ea8f956808cbe79775
POWIĄZANE GALERIE
Tradycja wigilijna w Nekli
2016-12-23 Marta Owczarzak
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
artykuł archiwalny

W niedzielę, 18 grudnia, odbyła się kolejna edycja Nekielskiej Wigilii – kiermaszu bożonarodzeniowego. Jest to wydarzenie, które stało się tradycją gminy, idealnie wpisującą się w klimat zbliżających się świąt, pełnych radości, refleksji i spotkań w gronie najbliższych.

Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy i gości – tłumy krążyły pomiędzy przygotowanymi stoiskami, na których można było zakupić oryginalne, ręcznie wykonane prezenty: bombki i zawieszki choinkowe, biżuterię, obrusy czy maskotki. Nie zabrakło świątecznych przysmaków, grzańca, gorącej czekolady czy aromatycznej kawy. Ogromnym zainteresowanie cieszyło się stoisko z miodami, lokalnymi wędlinami i wypiekami, choinki, jemioła i słodycze. Po raz drugi nekielskie dzieci odwiedził Mikołaj – najmłodsi mogli mu opowiedzieć o wymarzonych prezentach i zrobić pamiątkowe zdjęcie, a każdy otrzymał słodki upominek.

Na stoisku gminy Nekla burmistrz Karol Balicki, zastępca burmistrza Anna Mizgajska oraz dyrektor NOK Aleksandra Kujawa częstowali gości tradycyjnym świątecznym poczęstunkiem – pierogami, kapustą z grzybami i barszczem. Dzieci otrzymywały pierniczki z fragmentami życzeń, których autorami są uczniowie nekielskich szkół, biorący udział w gminnym konkursie na najpiękniejsze życzenia bożonarodzeniowe.

W czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Nekla odbyły się warsztaty plastyczne, gdzie dzieci mogły własnoręcznie wykonać ozdoby świąteczne i pobawić się w kąciku zabaw,

Sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko fotograficzne firmy dwap. Mieszkańcy chętnie zakładali czapki Mikołaja lub rogi renifera i razem z rodziną lub przyjaciółmi pozowali do świątecznych zdjęć w zimowej scenerii. 

Burmistrz Miasta i Gminy Nekla składa serdeczne podziękowania wystawcom, którzy wzięli udział w kiermaszu podczas Nekielskiej Wigilii. Jest to doskonała okazja do promocji lokalnych produktów i rękodzieła, a także do wzajemnej integracji mieszkańców. 

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
2018 logo_biegu6_230.jpg cec78eb444436ea54ba048b61d46d80b