Nekla - www.syrena.nekla.eu

turystyka-01.jpg ad83c0de78a7080995ca8cd61a5f7624
PODSUMOWANIE NEKIELSKIEJ AKADEMII ZDROWIA
2017-06-14 Artur Kaczmarski
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię

7 czerwca w Nekielskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie Nekielskiej Akademii Zdrowia, edycji 2016 – 2017. Tegoroczne spotkanie podsumowujące było wyjątkowe, bo w znacznej części poświęcone jubileuszowi 60 lat pracy pani Danuty Paciorkowskiej.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia organizatorów NAZ: Przychodni „AMICOR” w Nekli, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków - koło w Nekli, Nekielskiego Towarzystwa Amazonki , Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Nekielskiego Ośrodka Kultury. Już po raz kolejny patronat nad akademią objął Burmistrz Miasta i Gminy Nekla Pan Karol Balicki.

Po przywitaniu gości przez Pana Andrzeja Paciorkowskiego, głos zabrała Wiceburmistrz Miasta i Gminy Nekla, która w imieniu Burmistrza Karola Balickiego, dokonała uroczystego otwarcia, podkreślając wkład pracy i niesłabnące zainteresowanie kolejnymi spotkaniami z cyklu Nekielskiej Akademii Zdrowia, jak również nieoceniony wkład w edukację zdrowotną mieszkańców.  Następnie lek. Andrzej Paciorkowski podsumował osiem kolejnych spotkań w edycji 2016/2017 i wraz z Wiceburmistrz Anną Mizgajską oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Gminy Nekla Czesławem Kozielskim, wręczyli podziękowania i kwiaty prelegentom.

Wielkie emocje udzieliły się wiernym słuchaczom wykładów, wśród których rozlosowano wiele upominków. Nagroda główna, rower ufundowany przez Burmistrza Karola Balickiego, trafiła do Pani Stanisławy Hadady z Nekli.

Pierwszy z wykładów spotkania podsumowującego „Lekarz – zawód czy pasja” wygłosiła Prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony zdrowia, dr Bożena Janicka.

”60 lat pracy lekarza” to drugi z tematów, zaprezentowany przez doktoranta Zakładu Historii Prawa UAM w Poznaniu, pana Szymona Paciorkowskiego, który opowiedział o życiu i pracy pani doktor Danuty Paciorkowskiej.

Nie mogło zabraknąć akcentu artystycznego. By umilić czas naszym gościom, grupa wokalna NOK BAND, pod opieką p. Patrycji Lisieckiej i Izabeli Wesołek, działająca przy Nekielskim Ośrodku Kultury, podczas krótkiego występu zaprezentował swe umiejętności wokalne wykonując utwory: „Dach” zespołów TABB i Sound & Grace, „Rzeka marzeń” Beaty Kozidrak, „Na dobre i na złe” Anny Jurksztowicz.

Po kolejnych punktach programu przyszedł czas na przemówienia, gratulacje, życzenia i kwiaty. Od zaproszonych gości, wśród których znaleźli się Przedstawiciele Izby Lekarskiej, lekarze, współpracownicy, przedstawiciele jednostek, kół i stowarzyszeń, przyjaciele i rodzina padło wiele ciepłych i pięknych słów skierowanych do jubilatki. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego „Sto lat” oraz jubileuszowego tortu.

Na zakończenie pani Danuta Paciorkowska ze wzruszeniem podziękowała wszystkim za przybycie oraz moc pięknych życzeń, podkreślając, jak niezwykle ważne w jej życiu były dwie rzeczy: zdrowie i rodzina.

Aleksandra Kujawa

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
IV nekielski bieg do lata2.jpg f82df40c358d0e76f0f2ac19208dd46e
2017 logo_biegu3_rgb_230.jpg f6d3d6e04be00e21964390e8b360d99f