Nekla - turystyka.nekla.eu

turystyka-01.jpg afb6b6e8e07c0ca54c99edad1ca58661
Nekielska Szkoła Robienia Hałasu
2013-09-02 Artur Kaczmarski
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
artykuł archiwalny

W ostatnią sobotę sierpnia na nekielskiej scenie nastąpiła druga odsłona festiwalu Alternatywny Bash. Kontynuacja zeszłorocznego projektu licznie zgromadziła fanów hip-hopu, który zdominował tegoroczną edycję festiwalu.

Po godzinie 20:00 na scenę wkroczyli członkowie Cross Killa Crew, czyli Fiołas i Teak, którzy swoim 30 minutowym setem powitali zebraną publiczność.

Choć największymi gwiazdami byli poznańscy wykonawcy: WSRH (czytaj Wyższa Szkoła Robienia Hałasu) i oraz donGURLesko, to na scenie pojawili się też rodzimi wykonawcy.

Neklanie, Yahoo Cana oraz Robert Wyderkiewicz porwali nekielską publikę. Słowo nekielska to kwestia umowna, bo prawie kilkuset fanów hip-hopu, którzy w sobotę pojawili się przed sceną w parku, zjechało się niemal z całej Wielkopolski. Od Środy Wlkp. przez Wrześnię, Poznań, a nawet Oborniki Wlkp.

Przypomnijmy, że Alternatywny Bash, ma za zadanie promować właśnie lokalnych wykonawców, a gwiazdy mają po prostu przyciągnąć więcej fanów.

Yohoo Cana to 30-letni Lech Plutecki neklanin, który żyje hip-hipem od 15 lat. Ale jak sam przyznaje dopiero teksty, które powstają od 3 lat nadają się do pokazania szerszej publice. Plutecki planuje wydać w najbliższym czasie płytę – materiał jest już w zasadzie gotowy.

Yahoo Cana jest zafascynowany amerykańskim rapem, zaś z polskich wykonawców najbardziej ceni Słonia z WSRH, który wystąpił także na deskach w parku. Wraz z Shellerinim dali pokaz prawdziwie Wyższej Szkoły Robienia Hałasu. Nad Neklą niosły się największe przeboje poznaniaków. Słychać było nieśmiertelne „zróbcie p… hałas”. I hałas był, publika była w ekstazie. Tłum szalał, kiedy na scenie pojawił się Piotr Górny, czyli Dj Dziadzior, Guraal, Osieroconych Płyt Selektor w jednej osobie, czyli donGURALesko. Prawie godzinny występ poznańskiego rapera był wisienką na torcie tegorocznego Alternatywnego Bashu.

Przypomnijmy, że organizatorem imprezy był Nekielski Ośrodek Kultury i Eryk Pluciński.

TOM

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię