Nekla - turystyka.nekla.eu

turystyka-01.jpg 069b6507ff5ac4d83016184df45d4fcd
Alternatywny BASH
2012-10-10 Artur Kaczmarski
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
artykuł archiwalny

W piątek 14 września w nekielskim parku odbył się festiwal „Alternatywny Bash”. Organizatorami festiwalu był Nekielski Ośrodek Kultury oraz członkowie zespołu „Bongo Gang”. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Nekla Pan Karol Balicki.

Była to pierwsza tego typu impreza na terenie Gminy Nekla. Na scenie mogliśmy posłuchać zespoły różnych nurtów muzycznych począwszy od rocka, hip-hop po reggae.

Po godz. 20:00 nekielską publiczność powitali członkowie „Cross Killa Crew”. DJ Fiołas oraz DJ Teak bardzo szybko nawiązali kontakt z publicznością i zaprosili na pierwszy koncert wieczoru. Jako pierwszy wystąpił wrzesińsko-nekielski zespół „Holy Crab”, który powstał w grudniu 2010 roku i składa się z trzech muzyków oraz wokalistki. Zespół gra na pograniczu Bluesa i Rocka. Właśnie takich brzmień mogliśmy doświadczyć podczas ich koncertu. Kubiszew – raper z Wrześni to kolejny artysta festiwalu, który od 2001 roku szturmem zdobywa fanów w całym kraju. Jego żywiołowy występ przypadł do gustu nekielskiej publiczności a towarzyszył mu hiphopowiec Barył. Kolejny koncert przebiegał już w klimacie jamajskim. A to za sprawą zespołu Sielsian Sound System, który przyjechał do nas z dalekiego Ustronia w południowej części województwa śląskiego. Zespół wykonuje muzykę reggae, inspirowaną takimi nurtami i gatunkami muzycznymi jak reggae roots, dancehall, ragga muffin wraz z elementami hip-hopu. Chvaściu wraz z trzema członkami zespołu dali blisko godzinny energetyczny koncert. Współorganizatorzy czyli zespół Bongo Gang to kolejni artyści festiwalu Alternatywny Bash. Zespół powstał w kwietniu 2010 roku w Nekli. Członkowie zafascynowani kulturą i muzyką reggae postanowili tworzyć własne brzmienia, które prezentowali podczas licznych koncertów zdobywając tym samym pierwszych fanów. Na koniec festiwalu przyszedł czas na After Party, w którym swoje show zaprezentowali dj’e poznańskiego radia Planeta Fm. Fiołas i Teak przez blisko dwie godziny porywali nekielską publikę miksując największe hity. Cross Killa Crew przez cały czas towarzyszył Łysy, który dodatkowo wspomagał ich na perkusji.

Był to pierwszy festiwal z cyklu Alternatywny Bash i mamy nadzieje, że w oczach przybyłych udany. Już teraz chcielibyśmy zaprosić na drugą edycję, która tym razem przewidziana jest w miesiącu lipcu.

Do zobaczenia za rok…

Grzegorz Bambrowicz

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię